• Глава МИД Латвии увидел готовность России идти на уступки

    Министр иностранных дел Латвии Эдгарс Ринкевичс считает, что готовность России договориться о снижении напряжения в Украине растет.Об этом сообщает "Немецкая волна" со ссылкой на Reuters."Появилось своего рода окно, которым мы можем воспользоваться", - сказал Ринкевичс. В следующий понедельник он планирует встретиться со своим российским коллегой Сергеем Лавровым. С начала года Латвия председательствует в Совете ЕС.Среди причин, которые могут побудить Россию к изменению своих позиций, латвийский министр называет последствия падения цен на нефть и экономические санкции Запада против Москвы. "Они действительно хотят ослабления санкций", - подчеркнул Ринкевичс.

    Опубликовано 08.01.2015 07:58 Подробнее ...

Тихановська заявила, що готова стати національним лідером

З 11 серпня Тихановська перебуває на території Литви

Опозиційна кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тихановська заявила, що готова виступити в ролі національного лідера. Про це вона сказала в новому відеозверненні, опублікованому на YouTube-каналі "Страна для жизни".

Об этом сообщает DEDAL

"У мене немає і не було ілюзій щодо своєї політичної кар’єри. Я не хотіла бути політиком, але доля розпорядилася так, що я опинилася на передній лінії протистояння зі свавіллям і несправедливістю. Доля і ви, хто повірив у мене", – зазначила вона.

Тихановська повідомила, що готова взяти на себе відповідальність і виступити в ролі національного лідера.

"Щоб країна заспокоїлася, увійшла в нормальний ритм, щоб ми звільнили всіх політв’язнів і в найкоротші терміни підготували законодавчу базу та умови для організації нових президентських виборів. Реальних, чесних і прозорих виборів, які беззастережно прийме світова спільнота", – підкреслила вона.

Тихановська також звернулася до білоруських силовиків.

"Білоруси – це люди, які не сприймають насильства, білоруси щедрі і справедливі. І якщо ви вирішите не виконувати злочинних наказів та перейти на бік народу, вони пробачать вам, підтримають вас і в майбутньому не дорікнуть поганим словом. Я думаю, що ви і самі прекрасно це знаєте й розумієте. Адже ми всі – одне ціле, яке хтось хоче розірвати і нацькувати одне на одного. Ми білоруси. Ми не маємо права піднімати один на одного руку", – додала вона.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі проводили дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п’ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менш ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі проводили без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі і водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів (за офіційними даними, понад 2 тис. із них уже відпустили), сотні дістали травми й поранення.

10 серпня у штабі Тихановської повідомили, що вона зникла – після подання скарги до Центрвиборчкому країни на результати голосування кандидатка у президенти покинула будівлю ЦВК через інший вихід.

11 серпня було оприлюднено відеозвернення Тихановської, у якому вона закликала громадян країни не протистояти міліції та не виходити на акції протесту. Озвучений текст Тихановська читала з аркуша. Цього самого дня стало відомо, що вона перебуває в Литві. У штабі кандидатки у президенти заявили, що її вивезли з країни за вказівкою влади, а відеозвернення до білорусів було записано під тиском силовиків у кабінеті глави ЦВК.

Тихановська 11 серпня записала відеозвернення з Литви. Вона не назвала причин, через які покинула Білорусь, але зазначила, що "діти – це найважливіше, що є в цьому житті".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/tihanovskom-zajavila-shcho-gotova-stati-natsionalnim-liderom-1513931.html”

Вход

Меню пользователя

 

Досье и компромат